Cheerleaders

Temat: Narośl na pięcie
Narośl na pięcie
  Mam bardzo poważny problem,jak chodziłam do podstawówki Mama mnie wiozła na rowerze z tyłu na bagażu , włożyłam pięte do szprychy i mi ją rozerwało tak że musiałam jechać do szpitala i tam mi zakładali szwy.Teraz mam25lat i właśnie na tej pięcie mam coś w rodzaju kuli,której się okropnie wstydzę,cały czas muszę zaklejać plastrem, a w butach wiosennych czy jesiennych w ogóle nie umiem chodzić,bo jak pochodzę z godzinnę to mi skóra z niej schodzi ,bardzo boli i krew leci ,a buty muszę kupować rozmiar większy.Bardzo proszę o radę ,czy by sie dało to usunąć , ile by to kosztowało i czy mogłabym u pana zrobić ten zabieg.Do doktora Piotra Skupina
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=262385Temat: Choroby kręgosłupa
Najczęściej jest to skrzywienie boczne kręgosłupa, czyli skolioza. W Polsce z jej powodu cierpi co dziesiąte dziecko. Wada ta rozwija się zwykle dość długo, a wychodzi na jaw w okresie tzw. skoków wzrostowych, czyli między pierwszym i trzecim, piątym i ósmym oraz dziesiątym i dwunastym rokiem życia. Wówczas kręgosłup oglądany z tyłu nie tworzy linii prostej, lecz wygina się w łuki na wysokości lędźwi, w odcinku piersiowym i szyjnym.

Kifoza polega na wygięciu kręgosłupa do tyłu. Oprócz nieprawidłowego kształtu na fot. widać także zgniecenie kręgu (jeden jest wyraźnie niższy niż pozostałe). Uraz może powstać na skutek dźwignięcia zbyt dużego ciężaru, a jego objawem bywa paraliżujący wszelkie ruchy ból.

Lordoza to wygięcie kręgosłupa w przód. Na zdjęciu widoczne są zmiany w odcinku szyjnym. Zaznaczone są „dziobki kostne”, czyli zwyrodnieniowe narośla, które sprawiają ból i ograniczają ruchy kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach.

Skolioza, czyli skrzywienie boczne kręgosłupa, upodabnia go do litery C. Może pojawić się po rozległym urazie, na skutek bólu, ale wówczas cofa się zwykle po ustąpieniu dolegliwości.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
Jest to dziedziczna choroba reumatyczna, która najczęściej rozwija się u młodych mężczyzn (między 20. i 40. rokiem życia). Jej pierwsze objawy to poranna sztywność i bóle odczuwane w dolnej partii pleców. Z czasem obejmują one wyższe części kręgosłupa. Gdy docierają do szyi, stawy kręgosłupa zespalają się, więzadła i jądra miażdżyste twardnieją, a sam kręgosłup wygina się w łuk i sztywnieje. Nie można zapobiec tej chorobie, zaś celem leczenia jest jak najdłuższe utrzymanie elastyczności kręgosłupa.

Stenoza lędźwiowa
Choroba może mieć charakter wrodzony, ale pojawia się też na skutek urazu, stanów zapalnych tkanek miękkich stawów lub zwyrodnienia kręgosłupa. Przyczyną dolegliwości jest zwężenie kanału, którym biegnie rdzeń kręgowy. W rezultacie dochodzi do ucisku odchodzących od niego nerwów, i do stałego bólu krzyża lub ataków podobnych do rwy kulszowej. Dolegliwości nasilają się w czasie stania i schodzenia ze schodów, maleją zaś po kilkugodzinnym leżeniu w łóżku. Zwykle towarzyszą im skurcze łydek.

Lumbago
To nagły i ostry ból w dolnej części pleców. Nazwa lumbago pochodzi z języka łacińskiego - lumbalis, czyli lędźwiowy. O tej przypadłości potocznie mówi się też: wypadnięcie dysku albo postrzał. Powód urazu jest zazwyczaj ten sam - zwykle przeszywający ból pojawia się podczas wykonywania czynności, w której nadmiernie przeciążamy kręgosłup, np. przy wyjmowaniu ciężkiej torby z bagażnika samochodu. Wówczas zdarza się, że krążek międzykręgowy pęka i część miąższu „wysuwa się” do tyłu lub na bok. Wybrzuszenie to, czyli przepuklina jądra miażdżystego, uciska na leżące w pobliżu nerwy, powodując silny ból w krzyżu, a nawet w nogach. Uraz zwykle dotyczy części lędźwiowej kręgosłupa, lecz może też objąć fragmenty położone wyżej. Jego objawy to:

•ostry, uporczywy ból w plecach lub krzyżu;
•ból promieniujący do bioder i mięśnia czworogłowego uda (położonego ponad kolanem);
•sztywność całego tułowia;
•uczucie mrowienia w stopach;
•drętwienie nóg.
Ból atakuje przy każdej próbie schylenia się, skręcenia ciała, a nawet przy zmianie pozycji.

Rwa kulszowa
Nerw kulszowy jest jednym z najdłuższych w naszym ciele. Odchodzi od rdzenia kręgowego na wysokości bioder i biegnie w dół przez tylne partie uda i łydki aż do śródstopia. Najczęściej ucisk na niego spowodowany jest przepukliną jądra miażdżystego powstałą w dolnym odcinku kręgosłupa, obrzękiem lub zwyrodnieniem stawu w kręgosłupie. Na tę dolegliwość czasem skarżą się również kobiety w zaawansowanej ciąży - ciężar dziecka zmusza je do zmiany postawy ciała, co może wpłynąć na inne ustawienie kręgów i ucisk na nerw. Ból typowy dla rwy kulszowej jest bardzo ostry, przenika ciało od dolnej części pleców i promieniuje na całą nogę, docierając nawet do pięty. Towarzyszy mu często uczucie mrowienia i drętwienia kończyny, czasem jej bezwładność. Niekiedy dolegliwości odczuwa się tylko w dolnych partiach nóg.

Nie leczona rwa kulszowa może spowodować zanik mięśni unerwianych przez nerw kulszowy. Grozi to utratą sprawności i nawracającymi, bolesnymi atakami.

źródło:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Źródło: rodzinko.pl/showthread.php?t=5852


Temat: Ciekawostki psiejskie - przeglad innosci w roznych rasach!
Cytat:
Napisane przez Rickson ten pies ma pewnie problemy z chodzeniem a co tu mówić o bieganiu czy skakaniu a to ciekawe jak na podstawie zdjęcia można to wywnioskować:zmiesza:

Cytat:
Napisane przez alun co wy mówicie o tym dosa??
jakie oczy przymknięte? co akurat mu sie rzuciło?
nie rozumiem was- przecież ten pies nie ma nawet łba przechylonego do dołu!! jego głowa jest na linii grzbietu, więc nie ma mowy o chwilowym spłynięciu skóry na oczy... a to czy ma otwarte, czy zamknięte nie robi wiekszej różnicy, bo i tak skóra zasłania mu większość pola widzenia...

ja również bardzo współczuje temu i podobnym osobnikom, bo lubie psy użytkowe, lub takie, które potencjalnie użytkowymi mogą być (normalnie biegać, skakać)

przeraża mnie masa psa, pod którym łapy się wykrzywiają, palce rozchylają w płetwy, a pazury przerastają z braku ruchu...
dla mnie to wiele, a to widać tylko po tym jednym zdjęciu...

obrzydliwe są też te narośla ze skóry na łokciach i piętach... mówcie co chcecie, ale to nie jest dla mnie ideał psa... przynajmniej ze zdrowotnego punktu widzenia.
to mastino neapolitano też cie przerażają pewnie
i kolejna ciekawostka dropsa...wróżenie na podstawie zdjęcia
a jak sie spojrzy w inne zdjęcia to nie na każdym ma takie fałdy na głowie owszem ma ich za razem bardzo dużo ale jakoś tylko na tym zdjęciu wygląda makabrycznie bo na innych ma oczy,
a poza tym ten z dyplomami wygląda na młodszego i nie ma tyle skóry
a narośla na łokciach i piętach to nic innego jak modzele bardzo częste u dużych ras

Skóra na podeszwie stopy jest trzy do czterech razy grubsza od średniej grubości skóry okrywającej inne części ciała. Ta szczególna grubość skóry na stopie jest konieczna, aby przyjąć nacisk ciała podczas stania i chodzenia. W celu ochrony przed milionami uderzeń, jakie musi znosić, skóra na stopie grubieje i czyni to dużo szybciej niż w innych miejscach ciała, gdzie jej warstwa jest cieńsza.

Grubsza skóra na stopie stanowi także wodoodporną otoczkę. Ta wyjątkowa cecha oznacza, że stopa szybko może stać się sucha, szorstka, a także mogą się na niej pojawić modzele. Jako, że takie zgrubienia skóry są naturalne i generalnie nie powodują bólu czy dyskomfortu, prosta codzienna pielęgnacja stóp może pomóc skórze zachować jej elastyczność i zapobiec takim problemom jak modzele.

Jeżeli pozwoli się zrogowaciałej skórze narosnąć, może to doprowadzić do powstania modzeli. Miejscami najbardziej podatnymi na te zmiany są czubki i zewnętrzne krawędzie palców, śródstopie i tył pięty. Narastanie zgrubiałej skóry na stopie jest naturalne.

jest to odpowiednik ludzki ale wyjaśnia sprawę u psów doskonale z tym że właśnie jeśłi te zrogowacenia sie zaniedba to może być problem u psa jeśłi powstają i o nie dbasz to wszystko powinno byc ok, naturalna kolej rzeczy a ponieważ on ma dużo skóry to i to jest duże jest taki nawet fajny środek psiejski na takie rzeczy nazywa się ADOQUATRO polecam na zimę do smarowania opuszek, używany codziennie chroni przed pękaniem i przenikaniem zimna i innych paskudztw którymi sypią podczas zimy i pies ma opuszki takie mięciutkie

i nie oczekuję że nas zrozumiesz tobie sie po prostu nie podoba i tyle masz takie prawo
a na razie z tego co wiem dosy były hodowane jako psy do walki jeszcze nie wiem z kim i po co ale pracuję nad tym
Źródło: forum.molosy.pl/showthread.php?t=5200